Τρίτη 12 Μαρτίου 2013

Νίκη με 0-1 μέσα στην Καλαμάτα(VIDΕΟ)

Νίκη με 0-1 μέσα στην έδρα της Καλαμάτας έκανε η ομάδα μας!
Το 1ο ημίχρονο είχε λιγοστές φάσεις και πέρασε ανεκμετάλλευτο και από τις δύο ομάδες  χωρίς να υπάρχει η κλασική ευκαιρία για goal.Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε στροφές και έδειξε ότι όταν παίζεις με ψυχή και αποφασιστικότητα για το αποτέλεσμα που θες όλα συνωμοτούν για να το πάρεις!Έτσι μετά από λάθος του Καντούτση(αμυντικός Καλαμάτας) η μπάλα στρώθηκε στον Πλατίγκο και πλάσαρε επιτυχημένα τον τερματοφύλακα της Καλαμάτας στο 61' λεπτό του αγώνα!Η ομάδα μας μετά το goal πίεσε και είχε ευκαιρίες και για άλλα goal αλλά δεν κατάφερε κάτι παραπάνω και έτσι ο αγώνας απέναντι στην Καλαμάτα έληξε 0-1.
Και επειδή τα λόγια είναι φτώχεια ορίστε το βίντεο με τις καλύτερες φάσεις του αγώνα
*Tο βίντεο είναι απο το site sportstonoto.gr
Καλαμάτα (Κακαλέτρης-Σακελλαρόπουλος): Κυριακόπουλος, Τσόπελας, Σκαρλάτος, Καντούτσης, Τρίψας (Χρισταράς), Νουχάνοβιτς (Βασίλιεφ), Γκαλίν, Γεωργιόπουλος, Σαραντόπουλος, Τριανταφυλλάκης, Ρήγας.
Προοδευτική (Αντώνης Καλαμάκης): Μπαντίκος, Κουσουρής, Παπανικόλας, Μπελέρης, Πλατίγκος (Κακαράς), Κοξαράκης, Λαζούρας, Αργυρίου (Γρίβας), Βούζας (Κορκοντζέλος), Τεγούσης, Καλαϊτζίδης.